Sizler İçin En İyi Oyun Deneyimi Sunmak İçin Çalışıyoruz Sizde Ailemizde Yerinizi Alın

Bize Ulaşın

Helldivers 2 Son Günlerin En Popüler Oyunu

Bugün sizler için helldivers 2 oyununa şöyle kısaca bir göz atacağız. Son günlerde en popüler olan bu oyun başarısını neye borçlu oyun için sistem gereksinimleri oyunun oynanışı hakkında vs. hadi başlayalım.

Oyun İncelemesi

Helldivers 2 aksiyon yönüyle ön plana çıksa da özünde bir live servise oyunu. Yani demokrasi galaksinin en ücra köşelerine yayılana kadar sürekli güncellenmeye devam edecek bir yapım var karşımızda. Peki birçok oyuncunun nefret ettiği ve başarısızlıklarla dolu Live Service türünde olmasına karşın neden bu kadar sevildi? Bu sorunun aslında birçok cevabı var, inceleme sırasında bunlara zaman zaman değineceğim ama bu cevapların başında oyunun saf eğlence sunuyor olması geliyor.

Live Service oyuncularının en büyük problemi defalarca aksiyona girmemiz isteniyor ama bu aksiyon yeterince eğlence sunmuyor. Oyun kendini tekrar ettikçe bu yapıdan sıkılıyoruz. Nitekim milyon dolarlar harcanan birçok projenin bu yapı altında neden ezildiğinin en önemli kanıtı da bu. Avengers oyununun çuvallamasına rağmen aynı yolu takip eden birçok oyunla karşılaştık. Yakın zamanda çıkan Suicide Squad bunun en sağlam örneklerinden birisi. Çok renkli, aslında sevilen karakterlere rağmen oyuna tahammül etmek, en azından benim için neredeyse imkansızdı.

Helldivers 2 ise bu yapıya sıkı sıkıya bağlı olmasına rağmen dinamikleri ile kendine bağlayan bir oyun. Aynı görevleri yapsanız bile sıkılmıyorsunuz, çünkü her seferinde kendinizi bambaşka bir aksiyonda buluyorsunuz. Kimi zaman attığınız nepalm bombası benzeri ataklarla savaş alanını kızıla boyarken, sadece saniyeler sonra üzerinize akın akın gelen düşmanlardan 180 nabızla kaçmanız gerekiyor. Kapana kısılıyor, sağa sola atlıyor, demokrasi naraları atarak şarjörünüzü boşaltıyor ve kimi zaman da arkadaşlarınızı korumak için son çare kendinizi havaya uçuruyorsunuz.

İyi aksiyonunu demokrasi bayrağı altında hicivli bir şekilde anlatması ve Amerika’nın belki de yıllarca filmlerde, dizilerde pohpohladığı bu yapıyla alttan alta dalga geçmesi, bütün oyuncuların bu oyuna kucak açmasını sağlıyor.

Oyun Fragmanı

Sistem Gereksinimleri

  • Ortalama performans: 30 fps @ 1080p.
  • Grafik ayarları: Düşük.
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 1050 Ti veya AMD Radeon RX 470.
  • İşlemci: Intel Core i7-4790K veya AMD Ryzen 5 1500X.
  • RAM: 8 GB DDR4.
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit.
  • Depolama: 100 GB HDD (7200rpm)

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *